Dancing the dream

20 marca 2011
Taniec towarzyski to bez wątpienia najpiękniejszy sport, oczywiście według mnie. Uważam tak z tego względu, że mimo tego, że jest to wysiłek, rywalizacja i lata treningu, to sam proces tego sportu wygląda o wiele ładniej niż inna dyscyplina. Mam tu na myśli wygląd tancerzy i ruchy, które wykonują wspólnie na parkiecie. W której jeszcze dyscyplinie ludzie pokazują takie emocje? :) W każdym sporcie są oczywiście emocje, łzy szczęścia, wygrana czy przegrana. Ja mam jednak na myśli emocje, które połączone są z muzyką, gracją i pięknymi ruchami ciała. Nie mam zamiaru z nikim się kłócić, bo każdy ma inne zdanie na ten temat. Moim zdaniem taniec towarzyski to najpiękniejsza dyscyplina sportu, a poniżej pokażę trochę zdjęć z zawodowych turniejów, by przybliżyć wam piękno tego sportu.

Taniec to nie tylko układ kroków i figur, to nie tylko pokazywanie uczuć i zgranie ciała z muzyką. To także wspaniały wygląd, dzięki któremu całość wraz z tańcem wygląda o wiele lepiej. Tancerki i tancerze ubierają na turnieje przeróżne stroje, kolorowe, błyszczące, świecące. Są one zrobione z różnych materiałów, jedwabiu, frędzli, piór czy cekinów. Materiały te mają też różne wzory, od kwiatów przez paski, kropki kończąc na gładkich, prostych i eleganckich kolorach. Nie będę tu zagłębiać się w zasady tańca towarzyskiego, czyli jakie materiały i ozdoby dozwolone są w poszczególnych klasach tanecznych, bo nie to jest głównym tematem dzisiejszej notki :).

Dziś pokażę zdjęcia sukienek do tańców latynoskich.
Sukienki do tańców latynoamerykańskich są bardziej skąpe niż do tańców standardowych. Celem takich strojów jest oczywiście pokazanie pięknych kształtów tancerki. Tańce latynoamerykańskie jak sama nazwa wskazuje, związane są z krajami latynoskimi, skąd te tańce właśnie pochodzą. Kraje latynoskie kojarzą nam się z ciepłym klimatem dlatego latynoskie rytmy tańczone są w krótkich sukienkach, spódniczkach a nawet szortach. Nie zagłębiajmy się w to dalej, tylko pooglądajmy sobie kilka zdjęć cudownych kreacji tancerek jak i tancerzy, którzy są ubrani nieco skromniej ale i tak często są w kolorze :)Piękne stroje miały również panie z programu Taniec z Gwiazdami :) Kilka fotek:

To by było na tyle :). Uwielbiam oglądać te zdjęcia, mam ich mnóstwo na komputerze, dodałam jedne z moich ulubionych :). Niedługo pokażę zdjęcia sukienek do standardu :). Pozdrawiam!


9 komentarzy:

 1. No ja mam nawet 2 medale bo kiedyś tańczyłam :D
  Lecz zrezygnowałam ,ponieważ jakoś mnie do tego nie ciągneło, poza tym według mnie nie potrzebne jest to ulizywanie -.-

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy20/3/11 12:09

  uwielbiam sukienki do tańców latynoamerykańskich

  OdpowiedzUsuń
 3. this is so sexy! I wish I could dance like that. It always looks so amazing and easy. But it's not ^^
  Love Lois xxx

  http://lisforlois.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wyobrażam sobie siebie tańczącej taniec towarzyski, wszystko wydaje mi się w nim takie skomplikowane, ale za to uwielbiam go oglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja tańczę od 6-7 lat, ale nigdy nie próbowałam towarzyskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fakt zdjęcia są świetne i te stroje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. hip hop, troche jazz, dancehall ogólnie to taka mieszanka ;) tańczę w niedużym zespole w moim mieście, więc szału nie ma;) ale nie wyobrażam sobie bez tego życia :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy21/3/11 14:25

  pokaz swoje sukienki taneczne jesli masz!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. najpiękniejszy sport, raczej! <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! :)